שאלות ותשובות

השאלות שרצית לשאול ולא העזת

זה מאד הגיוני שאת פוחדת, מאז הילדות שלנו  לימדו אותנו שזה לא טוב לפחד, לכאוב, לבכות, ושצריך תמיד להיות שמחים, אני עוזרת לך להחזיר את הביטחון לכל קשת הרגשות שעולים ולתת להם מקום כדי להרגיש חיות ושמחה צריך לפעמים להרשות לעצמינו גם לכאוב, לפחד, לחשוש, להיות בבלבול, וזה בסדר, אצלי תוכלי לאפשר לעצמך להרגיש הכל ולהיות את ומי שאת.

אני מבינה אותך מאד, גם אני הייתי שם, הרגשתי אז כמו בביצה טובעת, אני אעזור לך להבין מה עובר עליך רגשית וביחד עם זה לעשות לך סדר בחייך גם בתקופה הקשה הזאת, כך שתוכלי לצוף מעל המים ולצלוח את התקופה הזאת בשלום.
 
כדי לאהוב אותו תצטרכי קודם כל ללמוד לאהוב את עצמך, ואת זה אני מלמדת אותך, כי אהבה עצמית תלויה במקום הרגשי שלי שנחסם לי בשלב מסויים בעברי כאשר נפגעתי ממישהו… ועד שהמקום הזה בתוכי לא נרפא אין בי שלמות ואין בתוכי אפשרות לאהוב את בן הזוג שלי באמת, כי האהבה אליו תהיה רק בתנאי שהוא ימלא לי חוסר בתוכי.

חוויית בדידות לא קשורה לאנשים שבחיינו, זוהי חוויה אישית פנימית, חווייה של חוסר תמידי והרגשה שאני לבד בעולם, ולצערינו הרבה מאיתנו מרגישים אותה גם אם יש לנו משפחה גדולה סביבינו, זו חווייה שנצרבה לנו בעברינו בעקבות ארוע אחד לפחות שבו הרגשנו שאנחנו לבד בעולם, וכמובן שבעבודה רגשית נלמד איך לרפא את התחושה הקשה הזו.

בתחילת הקשר הזוגי המוח שלנו מייצר הורמונים שמאפילים על כל החסרונות של בן הזוג כך שהכל נראה ורוד, בהמשך ההורמונים האלו מפסיקים להיות מופרשים ואז מתחיל להיווצר הפער ובן הזוג כבר לא כמו שחשבנו, לכן יש צורך בעבודה רגשית של פתיחת הלב לבן זוגי בהכלה, הבנה, חמלה, ולמידה איך עובדת המערכת הרגשית כדי שנדע לטפל ברגשות שלנו על מנת שלא יהפכו לכעס, לשנאה ולטינה בסופו של דבר, מה שמוביל לעיתים קרובות לפרידה וגירושין.
 
תמיד אפשר ללמוד לפתוח את "צינור הרגש" ע"י תרגול אנחנו לומדים לחזק את המקום הרגשי.
 
באימון הרגשי אנחנו עובדות רק על מה שתלוי בנו ועל השינוי שאנחנו יכולות לעשות, 
אין לך אפשרות לשנות את השני, אבל לשמחתינו מתוך השינוי שאנחנו נעשה גם הוא יאלץ לזוז…
אם בעלך מוכן ללכת איתך ליעוץ זוגי אז זה טוב, רק שביעוץ זוגי עושים יותר עבודה שכלית התנהגותית, ולצערינו הרבה פעמים זה לא מחזיק מעמד לאורך זמן כי אין הטמעה במקום הרגשי,
לעומת זאת כשעושים עבודה רגשית זה נשאר עפ"י רוב לתמיד.

לצערינו רוב הגברים פחות מפותחים רגשית, לימדו אותם מגיל אפס להיות חזקים ורגשיות נחשבת אצלהם כחולשה, זוגיות היא כמו גלגלי שיניים, כאשר את עושה שינוי הוא גם יאלץ להיגרר אחרי השינוי גם אם הוא לא ירצה… כך שבהחלט עם הרבה סבלנות ואורך רוח מצידך תוכלי להגיע לזוגיות אוהבת וקרובה מתוך השינוי שאת תעשי.